miamivillas.eu

Św. Mary's Church

Ojciec 10.02.2021

Polecane: gry na przeglądarkę

Kiedy wybieramy się na wycieczkę lub chcemy pojechać na wycieczkę, zwykle nie mamy pojęcia, dokąd dokładnie się wybieramy. Najłatwiejszym sposobem znalezienia odpowiedniego miejsca jest znalezienie najbliższego kościoła Mariackiego, ale nie zawsze jesteśmy świadomi, czy wiemy, dokąd mamy się udać. Warto wziąć to pod uwagę, bo klikając w odpowiedni symbol kraju taka oferta pojawi się szybko i łatwo na naszym komputerze, więc nie musimy tracić czasu na jej szukanie.

Najpopularniejsze z nich to Kościół Mariacki w Krakowie, który jak nazwa wskazuje, znajduje się w Krakowie. Co w tym ciekawego? Przede wszystkim znajduje się blisko centrum miasta, więc jesteśmy bezpośrednio w pętli, więc jest bardzo krótka i na temat. Warto również wspomnieć, że Kościół Mariacki to miejsce pielgrzymek, a wiosną jest także świętym krzyżem. Jest to również ciekawa lokalizacja ze względu na historię. Maryja była patronką dzieci Kościoła Papieskiego, tzw. Sióstr Różańcowych, a wizerunek patronki nawiązuje do Maryi. Pierwsi trzej są objęci zakazami, a święty obraz opiekuje się Zakon Papieski. Dodatkowo ikona patrona jest zawieszona na Viator Popernicus w Krakowie, na parterze Kościoła Papieskiego.

Następnie święta relikwia papieża jest wnoszona do ołtarza i od czasu do czasu relikwie zapalane przez kapłana zapaloną świecą. Wizerunek Matki Bożej zostaje następnie utrwalony w papirusowej trumnie w kościele papieskim. W przypadku wschodniej części ikony mamy możliwość obejrzenia obrazu Matki Boskiej na kopule klasztoru (wnętrze klasztoru powstało w XVII wieku) lub na dachu kościoła ( XVI wieku). W przypadku zachodu mamy okazję podziwiać wizerunek Syna Bożego po południowej stronie świątyni pod łukiem.

Istnieje również miniatura Matki Boskiej po północnej stronie świątyni, na ołtarzu południowym, który jest symbolicznym wejściem do sanktuarium.

Możemy też wejść do klasztoru pod łukiem. Widok jest piękny i daje wyjątkowe uczucie. Warto też odwiedzić bibliotekę, gdzie pielgrzymi od czasu do czasu proszeni są o rozejrzenie się po murach.

W dalszej części artykułu wrócimy do tematu poglądów wschodnich i zachodnich.

Tagi: kościołamamy klasztoru kamedułów na bielanach klasztoru shaolin klasztoru na monte cassino broniła klasztoru karmelitów bosych w zagórzu klasztoru różanitów klasztoru na świętym krzyżu klasztoru w którym mieszkał chopin klasztoru braci albertynów